قیمت فرش سجاده ای مسجد

قیمت فرش سجاده ای مسجد و نمازخانه
 • قیمت فرش سجاده ای 700 شانه تراکم بالا جنس نخ 100% اکریلیک 980,000 تومان
 • قیمت سجاده فرش 700 شانه تراکم پایین جنس نخ 100% اکریلیک 880,000 تومان
 • قیمت فرش سجاده 500 شانه تراکم 1000 جنس نخ پلی استر 550,000 تومان
 • قیمت فرش مسجدی 440 شانه تراکم 800 جنس نخ پلی استر 450,000 تومان

قیمت سجاده فرش ماشینی کاشان

در ابتدای این صفحه لیست قیمت فرش سجاده ای مساجد و نمازخانه‌ها را مشاهده کردید که جهت دسترسی سریع در اختیار شما قرار گرفت. اما باید بدانید که تمام مواد اولیه برای بافت فرش نماز، از جمله نخ چله (نخ تار)، نخ پود و نخ خاب، همگی وارداتی بوده و به‌همین دلیل با نوسان قیمت دلار و سایر شاخصه‌های اقتصادی، قیمت سجاده فرش مسجد هم دارای ثبات نیست و تقریباً هر ماه در حال تغییر می‌باشد.

کارخانه فرش سبحان به‌عنوان تخصصی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت سجاده‌بافی در ایران مرجع بسیار مناسبی جهت استعلام لیست قیمت فرش سجاده برای مسجد و نمازخانه می‌باشد که در ادامه با بررسی مشخصه‌های تأثیرگذار در قیمت فرش محرابی و تشریفاتی، شما را با انواع هزینه‌ها آشنا می‌کند:

قیمت فرش سجاده ای شرکت سبحان

جنس نخ‌ها در تعیین قیمت فرش سجاده ای مسجد

امروزه فقط از الیاف مصنوعی در بافت انواع فرش‌های ماشینی استفاده می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به اکریلیک و پلی استر اشاره کرد.

جنس نخ و الیافی که در بافت سجاده فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد، مهم‌ترین عامل و مشخصه در برآورد قیمت فرش سجاده ای خواهد بود؛ در ادامه انواع الیاف مورد استفاده در فرش نمازخانه و مسجد را مورد بررسی قرار خواهیم داد و ویژگی‌های هر یک را برخواهیم شمرد:

جنس نخ قیمت فرش سجاده ای مسجد

اکریلیک بالاترین قیمت سجاده فرش

الیاف اکریلیک بهترین و گران‌ترین نوع نخ جهت تولید فرش سجاده برای مساجد و نمازخانه‌ها می‌باشد؛ الیاف اکرلیک به‌خاطر شباهت برخی از خواصش به پشم، به آن پشم مصنوعی هم گفته می‌شود. این نوع نخ‌ها دارای ویژگی‌های زیر می‌باشند:

 1. در مقایسه با دیگر الیاف مصنوعی بسیار نرم و لطیف هستند.
 2. از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار هستند به‌گونه‌ای که با رفت و آمد زیاد روی فرش‌های اکریلیک اصلاً کوبیده نمی‌شوند.
 3. نوع هیت‌ست شده‌ی الیاف اکریلیک تقریباً بدون پرز می‌باشد. (توجه داشته باشید که الیاف اکریلیک هیت‌ست شده و یا هیت‌ست نشده هم در تعیین قیمت فرش سجاده ای مسجد مؤثر بوده که نوع هیت ست‌نشده‌ی آن قدری ارزان‌تر است.)
توجه: باید این موضوع را در نظر داشته باشید که خاک و رطوبت دشمن سجاده فرش ماشینی با نخ اکریلیک هستندکه موجب پوسیدگی آن می‌گردد؛ درواقع کاری که شما باید انجام دهید این است که هر از چند گاهی فرش‌های مسجد را با جاروبرقی یا جاروی نمدار غبارروبی کنید و هرموقع که فرش‌ها را مورد شستشو قرار دادید، حتماً تا جایی‌که می‌توانید آب موجود در قالی را بگیرید و در نهایت در سطح شیب‌داری قرار دهید که هیچ‌گونه آبی در آن باقی نماند.
اکریلیک بالاترین قیمت سجاده فرش کاشان

BCF و پلی استر ارزان‌ترین قیمت فرش سجاده ای

در حال حاضر نخ بی‌سی‌اف و پلی استر به‌کار رفته در تولید فرش مسجد پایین‌ترین قیمت را دارند؛ به این نوع نخ، ابریشم مصنوعی هم گفته می‌شود.

امروزه الیاف پلی استر کم‌تر در بافت سجاده فرش 700 شانه به‌کار می‌روند و بیش‌تر برای فرش‌های با تعداد شانه و تراکم پایین مانند 500 شانه و 440 شانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع الیاف دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 1. فرش سجاده با نخ پلی استر کاملاً بدون پرز می‌باشد.
 2. کلاً فرش‌های پلی استر پس از بافت، سطحشان کمی براق به‌نظر می‌رسد که البته موقتی است و بعد کمی رفت و آمد، این حالت کاملاً از بین می‌رود.
 3. در مقابل گرد و خاک و رطوبت مقاوم هستند.
 4. این جنس نخ قدری زمخت بوده و منعطف بودن و نرمی جنس اکریلیک را به هیچ عنوان ندارد.
توجه: باید به این موضوع دقت داشته باشید که پس از چند ماه استفاده از فرش ماشینی پلی استر، فرش نمازخانه یا مسجد فشرده و یا کوبیده خواهد شد چون مانند جنس الیاف اکریلیک دارای انعطاف‌پذیری مناسبی نیستند. به‌همین دلیل پایین‌ترین قیمت فرش سجاده ای مربوط به پلی استر است. معمولاً برای مساجد، نمازخانه‌ها و یا دیگر اماکن مقدس نظیر امامزاده‌ها که دارای رفت و آمد و پاخور زیادی هستند، جنس پلی استر پیشنهاد نمی‌شود.
پلی استر ارزان‌ترین قیمت فرش سجاده ای

نخ ورجین و قیمت فرش مسجدی

سر و کله‌ی تولید سجاده فرش کاشان با جنس نخ ورجین در همین چند سال اخیر پیدا شده است. این جنس نخ که ظاهری بسیار زیاد شبیه به جنس نخ اکریلیک دارد اما خواصی کاملاً مشابه با پلی استر دارد.

قیمت فرش سجاده ای جنس ورجین به مراتب از فرش باکیفیت اکریلیک پایین‌تر می‌‌باشد و در مقایسه با پلی استر، از نظر قیمتی قدری گران‌تر است.

توجه: مراقب باشید که در تله‌ی برخی از فروشندگان سودجو نیفتید! شنیده شده که برخی از فروشندگان غیرمعتبر با فروش فرش‌های ماشینی با جنس نخ ورجین به‌جای جنس نخ اکریلیک سودهای زیادی را به جیب زده‌اند که برای مطمئن شدن این موضوع می‌توانید یک تکه از فرش مسجد را به آزمایشگاه نساجی معتبر بفرستید و نسبت به جنس آن یقین پیدا کنید.

نخ ورجین قیمت فرش مسجدی

جنس نخ پلی پروپیلن

در ایران از نخ پلی پروپیلن به‌صورت تخصصی برای بافت سجاده فرش محرابی و تشریفاتی استفاده نمی‌شود. برخی از تولیدکنندگان فرش ماشینی در ترکیه از این جنس الیاف استفاده می‌کنند؛ این جنس در مقایسه با اکریلیک از کیفیت پایین‌تر و در مقایسه با پلی استر از کیفیت بالاتری برخوردار است.

شانه و تراکم چه تأثیری در قیمت فرش سجاده ای دارد؟

دومین مشخصه‌ی مهم در قیمت فرش مسجد و نمازخانه، تعداد شانه و تراکم قالی ماشینی است. در جدول زیر تعداد شانه و تراکم‌های مختلف را می‌توانید مشاهده کنید:

ردیف جنس نخ تعداد شانه میزان تراکم درجه کیفی
1 پلی استر 440 و 500 800 و 1000 C
2 ورجین 500 شانه بالاتر از 1000 B
3 اکریلیک 700 شانه بالاتر از 2000 A

شانه و تأثیر آن بر قیمت سجاده فرش

اگر یک قالی ماشینی را به پشت برگردانید گره‌های فرش را در طول و عرض آن مشاهده خواهید کرد. گره‌هایی که در عرض آن می‌بینید همان تعداد شانه می‌باشد. اگر شما فرش سجاده خریداری کرده‌اید و می‌خواهید از تعداد شانه‌ی آن اطمینان حاصل کنید، یک راه ساده با متر یا خط‌کش وجود دارد.

مثلاً شما برای شمارش تعداد شانه‌ی واقعی یک سجاده فرش 700 شانه، باید با خط‌کش از یک نقطه‌ی گره به اندازه‌ی 10 سانتی‌متر را انتخاب کرده و تعداد گره‌های آن را بشمارید که برای فرش مسجدی 700 شانه باید تعداد 70 گره داشته باشید و یا به‌طور ساده‌تر فقط 1 سانتی‌متر را انتخاب کرده که در این بازه باید 7 گره داشته باشید.

دقت داشته باشید که هر چقدر تعداد شانه بالاتر باشد در نتیجه قیمت فرش سجاده ای نیز بالاتر خواهد بود.

شانه و تراکم قیمت فرش سجاده ای

تراکم در فرش ماشینی مسجدی

به تعداد گره‌ها یا همان پودهایی که در پشت فرش ماشینی و در طول آن مشاهده می‌کنید، رنج تراکمی گفته می‌شود. شمارش تعداد پود نسبت به تعداد شانه کار سخت‌تری می‌باشد ولی برای این کار هم می‌توان از متر یا خط‌کش استفاده کرد.

مثلاً شما برای شمارش تعداد پود واقعی فرش سجاده 700 شانه تراکم 2100، باید با خط‌کش از نقطه‌ی آغازین تا نقطه‌ی 10 سانتی‌متر از آن تعداد 210 عدد پود داشته باشید و یا به‌طور ساده‌تر از نقطه‌ی آغازین تا نقطه‌ی یک سانتی‌متر از آن تعداد 21 عدد پود داشته باشید.

در نظر داشته باشید که هر چه میزان تراکم بالاتر باشد در نتیجه قیمت سجاده فرش نیز بالاتر خواهد بود.

لیست قیمت فرش سجاده ای با درجه کیفی

درواقع همانطور که در بالا دیدید، قیمت سجاده فرش برای مسجد و نمازخانه از یک رنج تا رنجی می‌تواند متغیر باشد؛ حال برای آنکه دید خوبی نسبت به لیست قیمت‌ها با درجه‌ی کیفی داشته باشید، جدول زیر را با همدیگر نظاره می‌کنیم:

جنس نخ تعداد شانه میزان تراکم درجه کیفی رنج قیمت
پلی استر 440 800 D حدود 400 هزارتومان
پلی استر 500 1000 C حدود 500 هزارتومان
اکریلیک 500 بالاتر از 1000 B حدود 700 هزارتومان
اکریلیک 700 بالاتر از 2000 A حدود 900 هزارتومان

دقت داشته باشید که نوسانات نرخ ارز و همچنین سیاست‌های ارزی دولت در نرخ ارز برای کالاهای وارداتی از جمله الیاف و مواد اولیه و همچنین قطعات یدکی دستگاه‌های بافندگی اتوماتیک فرش ماشینی، تأثیر مستقیم در قیمت فرش سجاده ای دارند.

لیست قیمت سجاده فرش باکیفیت

فرق قیمت فرش مسجد طرح 700 یا 700 واقعی

سؤال: منظور از سجاده فرش طرح 700 و فرش سجاده 700 شانه واقعی چیست و آیا از نظر قیمتی متفاوت هستند؟

پاسخ: درواقع فرش مسجد طرح 700 همان فرش سجاده ای 500 شانه می‌باشد که با تراکم‌های بالا مانند تراکم‌های 1800 و 2100 بافته می‌شود و 700 شانه‌ی واقعی هم دقیقاً دارای 700 شانه می‌باشد.

از اینرو پر واضح است که از نظر قیمتی متفاوت بوده و فرش‌های 700 شانه واقعی در مقایسه با طرح 700 از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

آیا طرح و رنگ فرش سجاده در قیمت مؤثر هستند؟

کارخانه سجاده فرش سبحان دارای طرح‌های محرابی و تشریفاتی متنوعی می‌باشد. طرح و رنگ‌های مختلف شرکت سبحان در قیمت فرش سجاده ای تأثیری ندارد.

درواقع قیمت سجاده فرش محرابی و قیمت فرش تشریفاتی مسجد با هر رنگبندی که انتخاب کنید به ازای هر متر مربع یکسان خواهد بود.

ولی نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که در برخی موارد مانند مساجدی که دارای قبله‌ی کج هستند، انتخاب فرش بدون محراب یا همان فرش تشریفاتی به جای فرش طرح محرابی، هزینه‌ی نهایی کم‌تری را برای مسجد و یا نمازخانه دربر خواهد داشت زیرا میزان پرتی و هدر رفت آن‌ها کم‌تر است.

طرح و رنگ قیمت فرش سجاده مسجد

هزینه‌های پس از بافت سجاده فرش

پس از اینکه بافت فرش‌های سجاده و تکمیل و آهار آن‌ها به پایان رسید، رول‌های سجاده آماده‌ی ارسال و نصب خواهند بود. در این مرحله 2 هزینه‌ی دیگر نیز در کار خواهد بود:

هزینه حمل فرش تا مسجد و نمازخانه

کارخانه فرش سبحان در کاشان واقع شده و بالطبع ارسال فرش‌ها از کاشان صورت خواهد گرفت. ارسال دربست و یا ارسال از طریق باربری می‌تواند در قیمت فرش سجاده ای نهایی تأثیرگذار باشد.

هزینه نصب فرش محرابی یا تشریفاتی

کار نصب سجاده فرش مسجد و نمازخانه به‌خصوص برای مساجدی که قبله‌ی کج دارند و همچنین تعداد ستون‌های زیادی دارند کار ساده‌ای نیست؛ این کار به‌وسیله‌ی نصاب‌های ماهر انجام می‌شود که کار اصلی آن‌ها شامل برش فرش و همچنین دوردوزی طاقه‌ها می‌باشد.

سوال: آیا شرکت سبحان قیمت حمل و نصب را به عهده می‌گیرد یا خیر؟

پاسخ: شرکت تولید کننده تخصصی فرش سجاده ای مسجد سبحان با داشتن کادری مجرب جهت نصب، برای متراژهای بالاتر از 300 متر مربع، هزینه‌ی نصب را به عهده می‌گیرد و همچنین برای متراژهای بالاتر از 500 متر مربع نیز هزینه‌ی حمل و ارسال را به عهده می‌گیرد.

قیمت سجاده فرش ماشینی کاشان
قیمت فرش سجاده ای دیجی کالا

در جستجوی آنلاین برای یافتن یک سجاده فرش مناسب برای مسجد، قیمت به‌عنوان یکی از ابعاد حیاتی موضوع در نظر گرفته می‌شود. این امر باعث شده که جستجوی قیمت‌های فرش ماشینی مسجدی در سایت دیجی کالا به یکی از موضوعات پرطرفدار در موتورهای جستجوی گوگل تبدیل شود.

یک نکته‌ی جالب این است که در حین جستجو در دیجی کالا، با فرش‌های ماشینی برخورد خواهید داشت که برای استفاده در داخل خانه‌ها طراحی شده‌اند و ویژگی‌های خاصی برای مساجد ندارند. گوگل به‌عنوان یک موتور جستجوی پیشرفته، تلاش می‌کند تا نتایجی را با توجه به نیازهای ویژه‌ی کاربران ارائه دهد.

در پیشبرد این هدف، جستجوی قیمت فرش سجاده ای دیجی کالا ممکن است نتایج متنوعی از فروشگاه‌ها و طرح‌های مختلف را برای شما نمایش دهد. این نشان‌دهنده‌ی تفاوت و مرزهای ممکن بین سجاده فرش کاشان و سجاده نماز است.

یکی از دلایل اصلی برای اینکه نمی‌توانید فرش مسجدی و نمازخانه‌ای را از دیجی کالا تهیه کنید، مربوط به نوع خاص فروش اینترنتی این محصولات است که در این پلتفرم ارائه نمی‌شود. از همین‌رو بهترین مکان جهت استعلام قیمت‌ها و خرید، کارخانه‌های سجاده‌بافی نظیر سبحان می‌باشند.

Call Now Buttonتماس با واحد فروش