فروش فرش سجاده ای مستقیما از کارخانه - مشاوره و سفارش : 09137292938
09137292938

قیمت فرش سجاده ای مسجد

قیمت فرش سجاده ای مسجد یکی از عواملی است که در خرید فرش مسجدی اهمیت دارد.
این طرح توسط دستگاه های بافت تولید میشود.
طراحی این سجاد فرش های محرابی توسط طراحان فرش سجاده صورت می گیرد.
این سجاده فرش های مسجدی در متراژ های بالا تولید می شوند.
از این سجاده فرش های محرابی برای پوشش دهی مساجد و نمازخانه ها استفاده می شود.
با نصب این فرش های سجاده ای محیطی زیبا و دلنشین برای مساجد و نمازخانه ها شکل می گیرد.
جهت خرید سجاده فرش باید از قیمت فرش سجاده ای مسجد اطلاع داشته باشید.
گروه تحلیلی شرکت فرش مسجد سبحان اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان می گذارد.

قیمت فرش سجاده ای مسجد

پیش از هر چیز جهت آگاهی از لیست قیمت فرش سجاده ای باید بدانید که تمام مواد اولیه برای بافت سجاده فرش، از جمله نخ چله (نخ تار)، نخ پود و نخ خاب، همگی وارداتی بوده و به همین دلیل با بی ثباتی وضعیت واردات و سایر شاخصه های اقتصادی، قیمت سجاده فرش مسجد هم دارای ثبات نیست و تقریبا هر ماه در حال تغییر می باشد.

قیمت فرش سجاده ای مسجد - لیست قیمت سجاده فرش
فرش سجاده ای مسجد و نمازخانه

کارخانه سجاده فرش سبحان به عنوان تخصصی ترین و بزرگترین شرکت سجاده بافی در ایران مرجع بسیار مناسبی برای استعلام لیست قیمت فرش سجاده ای برای مساجد و نمازخانه ها می باشد که در ادامه با بررسی مشخصه های تاثیر گذار در قیمت فرش محرابی و تشریفاتی، شما را با انواع هزینه ها آشنا می کند:

جنس انواع مختلف نخ در تعیین قیمت فرش سجاده ای مسجد

امروزه فقط از الیاف مصنوعی در بافت انواع فرش های ماشینی استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به اکریلیک و پلی استر اشاره کرد.

جنس نخ و الیافی که در بافت سجاده فرش مورد استفاده قرار می گیرد، مهم ترین عامل و مشخصه در برآورد قیمت فرش سجاده ای می باشد؛ در ادامه انواع الیاف مورد استفاده در فرش را مورد بررسی قرار خواهیم داد و ویژگی های هر یک را بر خواهیم شمرد:

جنس نخ در تعیین قیمت فرش سجاده ای
جنس نخ در تعیین قیمت فرش سجاده ای

جنس نخ اکرلیک در بافت سجاده فرش:

الیاف اکریلیک بهترین و گرانترین نوع نخ در بافت سجاده فرش برای مساجد و نمازخانه ها می باشند؛ الیاف اکرلیک به خاطر شباهت برخی از خواصش به پشم، به آن پشم مصنوعی هم گفته می شود. این نوع نخ ها دارای ویژگی های زیر می باشند:

 1. در مقایسه با دیگر الیاف مصنوعی بسیار نرم و لطیف می باشند.
 2. از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند به گونه ای با رفت و آمد زیاد روی فرش های اکریلیک اصلا کوبیده نمی شوند.
 3. نوع هیت ست شده ی الیاف اکریلیک بدون پرز می باشد. (توجه داشته باشید که الیاف اکریلیک هیت ست شده و یا هیت ست نشده هم در تعیین قیمت فرش سجاده ای مسجد موثر بوده که نوع هیت ست نشده ی آن قدری ارزانتر است.)
توجه: باید این موضوع را در نظر داشته باشید که خاک و رطوبت دشمن فرش سجاده ای با نخ اکرلیک است که موجب پوسیدگی آن می شود؛ در واقع کاری که شما باید انجام دهید این است که هر از چند گاهی فرش های مسجد را با جاروبرقی یا جاروی نمدار غبار روبی کنید و هر موقع که سجاده فرش را مورد شست و شو قرار دادید، حتما تا جایی که می توانید آب موجود در فرش را بگیرید و در نهایت در سطح شیب داری قرار دهید که هیچ گونه آبی در آن باقی نماند.
جنس نخ اکرلیک در قیمت فرش سجاده ای مسجد
جنس نخ اکرلیک در قیمت فرش سجاده ای مسجد

جنس نخ پلی استر در بافت فرش مسجد:

در حال حاضر نخ پلی استر به کار رفته در بافت فرش مساجد پایین ترین قیمت را دارد؛ به این نوع نخ، ابریشم مصنوعی هم گفته می شود.

امروزه الیاف پلی استر کمتر در بافت سجاده فرش 700 شانه به کار می روند و بیشتر برای فرش های با تعداد شانه و تراکم پایین مانند 500 شانه و 440 شانه مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع الیاف دارای ویژگی های زیر می باشند:

 1. فرش مسجد با نخ پلی استر کاملا بدون پرز می باشد.
 2. کلا فرش های پلی استر پس از بافت، سطحشان کمی براق به نظر می رسد (که البته موقتی است و بعد کمی رفت و آمد، این حالت کاملا از بین می رود).
 3. در مقابل گرد و خاک و رطوبت مقاوم هستند.
 4. این جنس نخ قدری زمخت بوده و منعطف بودن و نرمی جنس اکرلیک را ندارد.
توجه: باید به این موضوع دقت داشته باشید که پس از چند ماه استفاده از فرش سجاده پلی استر، فرش نمازخانه یا مسجد فشرده و یا کوبیده خواهد شد چون مانند جنس الیاف اکریلیک دارای انعطاف پذیری مناسبی نیستند؛ از اینرو معمولا برای مساجد، نمازخانه ها و با دیگر اماکن مقدس نظیر امامزاده ها که دارای رفت و آمد و پاخور زیادی هستند، جنس پلی استر پیشنهاد نمی شود.
جنس نخ پلی استر ارزانترین قیمت فرش سجاده
جنس نخ پلی استر ارزانترین قیمت فرش سجاده

جنس نخ ورجین در تعیین قیمت فرش سجاده ای مساجد:

سر و کله ی بافت سجاده فرش با جنس نخ ورجین در همین یک سال اخیر پیدا شده است. این جنس نخ که ظاهری بسیار زیاد شبیه به جنس نخ اکریلیک دارد اما خواصی کاملا مشابه با پلی استر دارد.

قیمت نخ ورجین به مراتب از نخ با کیفیت اکرلیک پایین تر می باشد و در مقایسه با پلی استر، از نظر قیمتی قدری گرانتر است.

توجه: مراقب باشید که در تله ی برخی از فروشندگان سودجو نیفتید! شنیده شده که برخی از فروشندگان غیر معتبر با فروش فرش های سجاده ای با جنس نخ ورجین به جای جنس نخ اکریلیک سودهای زیادی را به جیب زده اند که برای مطمئن شدن این موضوع می توانید یک تکه از فرش سجاده را به آزمایشگاه نساجی معتبر بفرستید و نسبت به جنس آن یقین پیدا کنید.

جنس نخ پلی پروپیلن:

در ایران از نخ پلی پروپیلن به صورت تخصصی برای بافت فرش سجاده ای محرابی و تشریفاتی استفاده نمی شود. برخی از تولیدکنندگان سجاده فرش در ترکیه از این جنس الیاف استفاده می کنند؛ این جنس در مقایسه با اکریلیک از کیفیت پایین تر و در مقایسه با پلی استر از کیفیت بالاتری بر خوردار است.

سجاده فرش نمازخانه با جنس نخ پلی استر
سجاده فرش نمازخانه با جنس نخ پلی استر

تعداد شانه و تراکم چه تاثیری در قیمت فرش سجاده ای دارد؟

دومین مشخصه ی مهم در قیمت سجاده فرش، تعداد شانه و تراکم فرش محرابی یا تشریفاتی می باشد.

تعداد شانه فرش سجاده:

اگر یک فرش ماشینی را به پشت بر گردانید گره های فرش را در طول و عرض آن مشاهده خواهید کرد. گره هایی که در عرض فرش می بینید همان تعداد شانه می باشد. اگر شما سجاده فرش خریداری کرده اید و می خواهید از تعداد شانه ی آن اطمینان حاصل کنید، یک راه ساده با متر یا خط کش وجود دارد؛

مثلا شما برای شمارش تعداد شانه ی واقعی یک فرش مسجد 700 شانه، باید با خط کش از یک نقطه ی گره به اندازه ی 10 سانتی متر را انتخاب کرده و تعداد گره های آن را بشمارید که برای فرش سجاده 700 شانه باید تعداد 70 گره داشته باشید و یا به طور ساده تر فقط 1 سانتی متر را انتخاب کرده که در این بازه باید 7 گره داشته باشید.

دقت داشته باشید که هر چقدر تعداد شانه بالاتر باشد در نتیجه قیمت فرش سجاده ای نیز بالاتر خواهد بود.

میزان تراکم سجاده فرش:

به تعداد گره ها یا همان پودهایی که در پشت فرش ماشینی و در طول آن مشاهده می کنید، رنج تراکمی گفته می شود. شمارش تعداد پود نسبت به تعداد شانه کار سخت تری می باشد ولی برای این کار هم می توان از متر یا خط کش استفاده کرد؛

مثلا شما برای شمارش تعداد پود واقعی یک فرش مسجد 700 شانه با تراکم 2100، باید با خط کش از نقطه ی آغازین تا نقطه ی 10 سانتی متر از آن تعداد 210 عدد پود داشته باشید و یا به طور ساده تر از نقطه ی آغازین تا نقطه ی یک سانتی متر از آن تعداد 21 عدد پود داشته باشید.

در نظر داشته باشید که هر چه میزان تراکم بالاتر باشد در نتیجه قیمت سجاده فرش نیز بالاتر خواهد بود.

در جدول زیر تعداد شانه و تراکم های مختلف که در مشخص کردن قیمت فرش سجاده ای مسجد موثر هستند را می توانید مشاهده کنید:

ردیف جنس نخ تعداد شانه میزان تراکم درجه کیفی
1 پلی استر 440 و 500 معمولا زیر 1000 C و D
2 اکریلیک 500 شانه و طرح 700 معمولا بالاتر از 1000 C و B
3 اکریلیک 700 شانه واقعی معمولا بالاتر از 1800 A

 

سوال: منظور از سجاده فرش طرح 700 و فرش سجاده 700 شانه واقعی چیست و آیا از نظر قیمتی متفاوت هستند؟

پاسخ: در واقع فرش مسجد طرح 700 همان فرش سجاده ای 500 شانه می باشد که با تراکم های بالا مانند تراکم های 1800 و 2100 بافته می شود و 700 شانه ی واقعی هم دقیقا دارای 700 شانه می باشد؛

از اینرو پر واضح است که از نظر قیمتی متفاوت بوده و فرش های 700 شانه ی واقعی در مقایسه با طرح 700 از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

فرش محرابی مسجد با تراکم 2100
فرش محرابی مسجد با تراکم 2100

لیست قیمت فرش سجاده کاشان برای نمازخانه و مسجد

در واقع همانطور که در بالا دیدید، قیمت فرش سجاده ای برای مسجد و نمازخانه از یک رنج تا رنجی می تواند متغیر باشد؛ حال برای آنکه دید خوبی نسبت به لیست قیمت سجاده فرش کاشان داشته باشید، جدول زیر را با همدیگر نظاره می کنیم:

 

جنس نخ تعداد شانه میزان تراکم درجه کیفی رنج قیمت (هر متر مربع)
پلی استر 500 و 440 زیر 800 D زیر 200 هزار تومان
پلی استر 500 1000 یا بالاتر C بالای 200 هزار تومان
100% اکریلیک 500 1000 یا بالاتر B بالای 280 هزار تومان
100% اکریلیک 700 شانه واقعی بالاتر از 1800 A بالای 380 هزار تومان

دقت داشته باشید که نوسانات نرخ ارز و همچنین سیاست های ارزی دولت در نرخ ارز برای کالاهای وارداتی از جمله الیاف و مواد اولیه ی فرش و همچنین قطعات یدکی دستگاه های بافندگی اتوماتیک فرش ماشینی، تاثیر مستقیم در قیمت فرش سجاده ای دارد.

پشتی هم طرح با فرش سجاده
پشتی هم طرح با فرش سجاده

هزینه های پس از بافت سجاده فرش شامل چه هزینه هایی خواهد بود؟

پس از اینکه بافت فرش های سجاده و تکمیل و آهار آن به پایان رسید، سجاده فرش ها آماده ارسال و نصب خواهند بود.

در این مرحله 2 هزینه ی دیگر نیز در کار خواهد بود:

هزینه ی حمل تا مکان متبرکه:

کارخانه ی سجاده فرش سبحان در کاشان واقع شده و باالطبع ارسال فرش ها از کاشان صورت خواهد گرفت. ارسال دربست و یا ارسال از طریق باربری می تواند در قیمت فرش سجاده ای نهایی تاثیرگذار باشد.

هزینه ی نصب فرش محرابی یا تشریفاتی:

کار نصب فرش سجاده به خصوص برای مساجدی که قبله ی کج دارند و همچنین تعداد ستون های زیادی دارند کار ساده ای نیست؛ این کار به وسیله ی نصاب های ماهر انجام می شود که کار اصلی آن ها شامل برش فرش و همچنین دوردوزی فرش می باشد.

سوال: آیا شرکت سجاده فرش سبحان قیمت حمل و نصب را به عهده می گیرد یا خیر؟

پاسخ: شرکت تولید کننده ی تخصصی فرش سجاده ای مسجد سبحان با داشتن کادری مجرب جهت نصب، برای متراژهای بالاتر از 150 متر مربع هزینه ی نصب را به عهده می گیرد و همچنین برای متراژهای بالاتر از 450 متر مربع نیز هزینه ی حمل و ارسال را به عهده می گیرد.

سجاده فرش تشریفاتی بدون محراب
سجاده فرش تشریفاتی بدون محراب

آیا طرح و رنگ سجاده فرش در قیمت گذاری موثر است؟

سجاده فرش سبحان دارای طرح های محرابی و تشریفاتی متنوعی می باشد. طرح و رنگ های مختلف کارخانه سجاده فرش سبحان در قیمت فرش سجاده ای تاثیری ندارد.

در واقع قیمت سجاده فرش محرابی و قیمت فرش تشریفاتی مسجد با هر رنگبندی که انتخاب کنید به ازای هر متر مربع یکسان خواهد بود؛

ولی نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که در برخی موارد مانند مساجدی که دارای قبله ی کج هستند، انتخاب فرش بدون محراب یا همان فرش تشریفاتی به جای فرش محرابی، هزینه ی نهایی کمتری را برای مسجد و یا نمازخانه در بر خواهد داشت زیرا میزان پرتی و هدر رفت آن ها کمتر است.

نویسنده: sobhan management تاریخ انتشار: 21 مرداد 1398 دسته بندی: مقالات فرش سجاده ای
برچسب ها: # # # #
1 نظر برای “قیمت فرش سجاده ای مسجد ” ارسال شده است .
 1. روح اله باصری گفت:

  سلام
  بسیار زیباست…
  با توجه به عدم تمکن مالی، چنانچه خیری را می شناسید به ما معرفی فرمایید.
  با احترام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با واحد فروش