فروش فرش سجاده ای مستقیما از کارخانه - مشاوره و سفارش : 09137292938
09137292938

فرش مسجدی تهران

متولیان مکان های مذهبی در تهران و حومه تهران که می خواهند فرش سجاده ای تهران را برای مسجد یا نمازخانه خود تهیه کنند معمولا به نمایشگاه ها و فروشگاه های قالی ماشینی در خود تهران مراجعه می کنند.
نکته ای که باید بگوییم این است که فرش مسجدی تهران مانند قالی خانگی نیست که در اندازه های استاندارد از قبل تولید شده و در نمایشگاه های قالی مانند شهر فرش و مهد فرش آماده فروش باشد تا به مشتری تحویل دهند.
فرش مخصوص مساجد در طاقه هایی به شکل همان فرش های کناره ای منزل و یا قالی های تشریفاتی تولید می گردد که از نظر طرح و نقشه هم تفاوت بسیاری با فرش های خانگی دارد.
معمولا طرح هایی که برای فرش مساجد در نظر گرفته می شوند به شکل اسلیمی و تذهیب بوده تا با فضای روحانی اماکن مذهبی متناسب باشند؛ از جمله این نقش ها باید به نقش محراب و شمسه اشاره کنیم.
البته به غیراز این نقش های اسلیمی از طرح های اصیل ایرانی مانند گل، برگ، بوته، شاخه و کبوتر نیز در برخی از نقشه های سجاده فرش استفاده می شود به خصوص در نقشه های فرش افشان که بسیار شلوغ می باشند.
علیرغم اینکه اکثر کارخانجات بافندگی که تولید قالی خانگی را دارند، امکان بافت فرش سجاده برای نمازخانه و مسجد را نیز دارند ولی بهتر است که فرش های مسجدی خود را از شرکت های سجاده باف خریداری نمایید.
تهران به همراه روستاها و شهرهای اطراف خود با توجه به انبوه جمعیت مکان های مذهبی خیلی زیادی اعم از مسجد، نمازخانه، مصلی، حسینیه و امامزاده را در خود جای داده است که تعداد کمی از آن ها مفروش به سجاده مخصوص هستند.
در این مقاله می خواهیم شما را برای خرید فرش محرابی و یا تشریفاتی مخصوص مساجد در تهران راهنمایی کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

تولید فرش سجاده ای چابهار از کارخانه
تولید فرش سجاده ای چابهار از کارخانه

خرید فرش مسجدی تهران:

هنگامی که متولیان اماکن مقدس در تهران قصد تعویض فرش های مسجد خود را می گیرند، اولین کاری که می کنند به نمایشگاه های قالی مانند مهد فرش و یا شهر فرش رجوع می کنند تا قیمت بگیرند.
نمایشگاه های قالی ماشینی در تهران و اطراف آن، کار اصلی و فروش عمده شان فروش قالی منزل یعنی همان فرش های ماشینی 12 متر و 9 متر و 6 متر است. البته که فروش گلیم و گبه و دیگر فرش های خانگی را هم دارند.
اما از آنجاییکه این نمایشگاه داران با خود کارخانه کار می کنند درواقع هر نوع سفارشی را می گیرند مثلا اگر شما فرش مسجدی تهران را نیز بخواهید، سفارش شما را به همراه مبلغی بیعانه گرفته و خودشان از کارخانه سفارش می دهند.
پس بهتر است به جای خرید از نمایشگاه های قالی که خودشان به عنوان واسطه هستند، شخصا و یا به همراه هیات امنا به یک کارخانه سجاده باف بروید تا بتوانید مستقیم و بدون هرگونه واسطه ای سجاده فرش مسجد را تهیه نمایید.
در تهران یا شهرهای اطراف تهران کارخانه ی بافندگی وجود ندارد، اگر هم شرکت بافندگی پیدا کنید فرش سجاده ای تولید نمی کند و بیشتر فرش های فانتزی می بافد مانند ساوین که قبلا مشغول به فعالیت بود.
کارخانه هایی که فرش برای مسجد و نمازخانه تولید می کنند اصطلاحا سجاده باف نامیده می شوند و این نوع شرکت های تخصصی را بیشتر در شهرستان کاشان خواهید یافت. البته مشهد هم در تولید قالی ماشینی معروف است.
اما شهرستان کاشان کارخانه های فرش سجاده باف بسیاری دارد که در چندین شهرک صنعتی به فعالیت مشغول هستند و مهم ترین آن ها شرکت سبحان (صنایع فرش ثریا کویر کاشان) با مدیریت آقای ایزدی می باشد.
دستگاه های سجاده بافی به طور معمول دارای عرض 2/5 متر هستند که 2 عدد رول با عرض ثابت و استاندارد 125 سانتی متر می بافند؛ با این اوصاف معمولا فرش های مسجد به صورت 4 رول تولید می شوند.

سجاده فرش چابهار
سجاده فرش چابهار

سفارش آنلاین فرش مسجدی برای تهران:

دوستان تهرانی که می خواهند سجاده فرش مناسب برای مکان مذهبی خود تهیه کنند، احتمالا ترجیح می دهند که به صورت اینترنتی سفارش بدهند تا هزینه ای بابت رفت و برگشت نپردازند.
تقریبا این روزها همه خانواده ها حداقل یک بار خرید اینترنتی را تجربه کرده اند. خرید کالاهای تکی و مشخص خیلی راحت هستند به طوریکه با ثبت سفارش و پرداخت نقدی یا پرداخت در محل، محصول مورد نظرتان را تحویل می گیرید.
اما باید توجه داشته باشید که خرید فرش مسجدی تهران مانند دیگر کالاها نیست چراکه ماهیت مشخصی ندارد؛ درواقع شما برای خرید قالی ماشینی منزل مشکلی ندارید چرا که سایز و طرح را به صورت مشخص از سایت انتخاب و سپس می خرید.
ولی فرش سجاده ای مستلزم یک مجموعه ای از اطلاعات است تا در شرکت طبق همان داده ها به شکل دقیق بافت صورت پذیرد. این اطلاعات به قرار زیر خواهند بود:
اولین مرحله تهیه پلن از سالن نمازخانه و یا مسجد خواهد بود. برای این منظور یک کاغذ سفید بردارید و یک شکل مستطیل یا مربع و یا هر چندضلعی که مکان مذهبی شما هست آن را بکشید و ابعاد را به درستی بنویسید.
نقشه رسم شده را از طریق شبکه های اجتماعی برای شرکت بافنده (کارخانه فرش سجاده ای سبحان) بفرستید تا متراژ فرش نماز مورد نیاز به طور دقیق محاسبه گردد.
پس از مشخص شدن متراژ، باید طرح، رنگبندی زمینه، جنس نخ و تعداد شانه را انتخاب کنید تا بر همین اساس یک پیش فاکتور برایتان تنظیم و صادر گردد.
با تایید اطلاعات مندرج در پیش فاکتور، حساب شرکتی در اختیار شما قرار می گیرد که بخشی از مبلغ را به عنوان پیش پرداخت به حساب کارخانه سبحان واریز نمایید تا سفارش ثبت و تولید آغاز گردد.

تولید فرش مسجدی تهران با انواع طرح ها:

هنگام خرید سجاده فرش کاشان با انواع طرح ها و نقشه ها مواجه می شوید که شاید شما را در انتخاب کمی سردرگم کند.
در این سال ها که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است، با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی نظیر فتوشاپ و همین طور نرم افزارهای مخصوص نقشه قالی، شرکت ها طرح های بسیاری را آماده بافت دارند.
طرح های فرش سجاده ای مساجد را اگر بخواهیم دسته بندی کنیم می توانیم به 2 دسته کلی طرح های دارای محراب و طرح های بدون محراب تقسیم بندی کنیم.
طرح های محرابدار را فرش محرابی می نامیم که با نام هایی چون فرش گنبدی ومناره ای هم از آن یاد می شود. پرفروش ترین فرش مسجدی تهران همین طرح می باشد.
دسته دوم که قالی های بدون محراب هستند خودشان به دو گروه مجزا تقسیم بندی می شوند. طرح های همراه با حاشیه (تک حاشیه و دو حاشیه) و طرح های بدون حاشیه یا یکپارچه ای.
فرش های مسجدی با حاشیه را تشریفاتی می نامیم و برای مکان های مذهبی با مساحت کمتر توصیه می کنیم چراکه نمازگزاران بیشتری می توانند بر روی آن در صف قرار بگیرند.
در مجموع سجاده فرش محرابی برای مساجد و نمازخانه ها از محبوبیت بالاتری برخوردار است و پس از آن فرش های تشریفاتی.
طرح های بدون حاشیه و بدون محراب بهتر است برای امامزاده ها که فضای نسبتا بزرگتر و همچنین قدیمی تری دارند مورد استفاده قرار گیرد.

خرید فرش سجاده ای چابهار از کاشان
خرید فرش سجاده ای چابهار از کاشان

قیمت فرش مسجدی تهران درب کارخانه:

فاکتورهای بسیاری در تعیین قیمت فرش سجاده ای مساجد دخیل هستند که برخی از مهم ترین ها را برایتان تشریح خواهیم کرد. در ابتدا هزینه هایی که می خواهید صرف خرید فرش نماز کنید را به 2 گروه تقسیم می نماییم:
اولین گروه هزینه هایی هستند که در هنگام سفارش و تولید سجاده فرش باید در نظر گرفته شوند. این هزینه ها مهم ترین بخش پرداختی ها خواهند بود که درواقع قیمت اصلی را مشخص می کنند.
هزینه های تولید مربوط به دو مورد انتخابی شما می شود یعنی جنس الیاف یا جنس نخ ها و همچنین تعداد شانه و تراکم بافت قالی ماشینی.
مهم ترین هزینه ها در بخش تولید است و باید براساس بودجه خودتان تصمیم بگیرید که فرش سجاده ای چابهار با چه جنس نخی بافته شود.
رایجترین جنس نخ ها در بافت فرش ماشینی مسجد یا پلی استر است یا اکرولیک؛ البته اخیرا جنس نخ ورجین هم به بازار آمده است.
مورد مهم دیگر در تولید مربوط به تعداد گره ها است که همان تعداد شانه و تراکم گفته می شوند. هر چه شانه بالاتر برود فرش نماز هم مستحکم تر می گردد.
به طور کلی سجاده فرش با جنس نخ اکرولیک و 700 شانه بهترین و گرانترین قالی برای اماکن مذهبی محسوب می شود که از کیفیت بسیار خوبی هم برخوردار می باشد.
در مقابل فرش مسجد محرابی با جنس نخ پلی استر و تعداد شانه پایین مانند 440 یا 500، جزو ارزانترین سجاده ها به حساب می آید.

هزینه های بعد از تولید سجاده فرش چابهار:

هزینه های پس از تولید فرش سجاده ای چابهار جزو هزینه هاییست که معمولا توسط هیات امنا و متولیان اماکن مذهبی چندان جدی گرفته نمی شود.
این هزینه ها شامل دو مورد حمل و نقل از کارخانه مبدا تا شهر مقصد یعنی چابهار و همچنین هزینه نصب سجاده فرش توسط نصاب خواهد بود.
حمل کالا از کارخانه تا مقصد با توجه به متراژ بالای فرش ها و جا گیر بودن آن ها، یا باید به صورت دربست ارسال شود و یا از طریق باربری.
در مورد نصب هم باید بگوییم که طاقه های فرش سجاده ای محرابی یا تشریفاتی باید به شکلی منظم در جهت قبله نصب شوند.
این کار باید توسط نصاب خبره و کاربلد انجام گیرد چراکه اگر در این کار حرفه ای نباشد ممکن است فرش نماز پرتی یا ضایعات زیادی پیدا کند.
درواقع کار نصب شامل برش های دور ستون ها و کناره های دیوار می باشد که پس از برشکاری باید با دستگاه چرخ زیگزاگ دوردوزی شوند.
باید توجه داشته باشید که هزینه نصاب برای هر متر مربع بین 12 تا 15 هزار تومان است که البته شرکت سبحان برای متراژهای بالاتر از 300 متر مربع، خود شرکت به رایگان انجام می دهد.
در مورد حمل به این نکته توجه داشته باشید که اگر به نصاب نیاز دارید، حتما باید طاقه های سجاده به شکل دربست و توسط خود نصاب به مسجد مورد نظر آورده شوند.

فرش مسجد چابهار
فرش مسجد چابهار
کارخانه سجاده بافی کاشان (سبحان):

اگر از چابهار به شهرک های صنعتی فرشبافی کاشان مراجعه کنید، کارخانه های بسیاری را خواهید یافت که قالی ماشینی و فرش سجاده ای چابهار را می توانند تولید کنند.
شرکت سبحان به جرات یکی از مورد اعتمادترین کارخانه سجاده باف در شهرک سلیمان صباحی کاشان است که تجربه ی زیادی را در تولید دارد.
خرید مستقیم از کارخانه سبحان مزایای بسیار زیادی دارد که برخی از این موارد را باهم برشماری می کنیم:
اولین مورد کاهش هزینه های شما خواهد بود به این دلیل که شرکت سبحان یک تولیدکننده بوده و صرفا سجاده مخصوص مساجد و نمازخانه ها را تولید می کند و به این واسطه حداقل قیمت را شاهد خواهید بود.
مزیت بعدی داشتن استانداردهای لازم جهت تولید فرش سجاده می باشد که در برچسبی پشت فرش اطلاعات لازم و مورد تایید در اختیارتان قرار داده می شود.
از سویی دیگر شرکت فرش نمازخانه ای و مسجدی سبحان سامانه تامین تدارکات دولت را هم دارد که از این طریق ادارات و ارگان های دولتی می توانند به صورت مزایده ای خرید ارزانتری داشته باشند.
کارخانه سبحان همه روزه و در ساعات اداری به روی مشتریان باز بوده و امکان دیدن خط تولید نیز برای شما فراهم خواهد بود.

تماس با کارخانه فرش سجاده ای سبحان :
آدرس کارخانه : کاشان – شهرک صنعتی سلیمان صباحی – اصلی اول – فرعی چهارم – میدان هیات امنا – جنب کارخانه فرش شادلین
تلفن همراه : 09137292938
تلفن ثابت : 03154750655

نویسنده: sobhan management تاریخ انتشار: 02 فروردین 1402 دسته بندی: فرش مسجد - مقالات فرش سجاده ای
برچسب ها: # # # #

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با واحد فروش