ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

تاریخچه ای بر فرش سجاده ای

 فرش سجاده ای یا فرش محرابی که اکنون در مساجد و حسینه ها و نمازخانه ها در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع و زیبا دیده میشوند ،‌ یک دوره تاریخی پرفراز و نشیب رو طی کرده است .

 در زمان صدر اسلام ،‌نماز روی زمین و خاک خوانده میشد .

بعد از دوران پیامبر ،‌ خواندن نماز روی چیزی غیر از زمین و نهایتا لیف های خرما ، یک بدعت در دین پیامبر به شمار میرفت و با آن مبارزه میشد ، حتی در زمان بنی امیه سجاده ها رو آتش میزندند !

از زمانی که اسلام وارد ایران شد ، ادغام فرهنگ ها  امری طبیعی به نظر میرسید ، ایران از همان زمان و چه بسا قبل تر مهد تولید انواع فرش ها با نگاره های دلربا بود ، با توجه به این که علما و فقهای اسلام ، با این موضوع مشکل داشتند اما به مرور زمان با آن کنار آمدند .

انواع سجاده ها و جانمازهایی ،  مخصوص اقامه نماز طراحی شد ،‌ فقط ایرادی که روی آن میگرفتند این بود که باید حتما بعد از اقامه نماز لوله کنند ،‌ دلیلی که بیان میکردند این بود که شیطان روی آن ها نماز خواهد گذاشت !

 

به مرور زمان استفاده از فرش های سجاده ای نیز رونق گرفت ، طوری که اکنون زیبایی و فضای روحانی یک مسجد ، حسینه و نمازخانه رو میشه با انتخاب یک سجاده فرش با کیفیت و زیبا ،‌ تامین کرد.

 

 http://www.sobhancarpet.com

http://www.pariscarpet.com

 

 فرش سجاده ای سبحان

 

کارخانه: کاشان – شهرک صنعتی صباحی _ میدان شهیدان اربابی - شرکت تولید ی سجاده فرش سبحان
کانال تلگرام : @sobhancarpet
ارتباط از طریق وایبر - واتس اپ و تلگرام :
09137292938